Dua Lipa

 

اتاق هتل لندن بزرگ است و یک پیانوی بزرگ در یک گوشه قرار دارد. در وسط انباری از چیپس، آجیل و نوشیدنی قرار دارد که گویی در یک فروشگاه گران قیمت هستیم. و روی مبل فقط می توانم دوآ لیپا را که در وسعت گم شده است تشخیص دهم. او می تواند یک فوتبالیست درجه یک باشد – موهای قرمز بسته، صورت تازه، کت های ورزشی مشکی و تاپ راه راه. من سعی می کنم فکر کنم چه باشگاهی است. بارسلونا؟

 

او می خندد.

 

لیپا، در 28 سالگی. آخرین آلبوم او، نوستالژی آینده، سومین آلبوم پرفروش بریتانیا در سال 2020 و دهمین آلبوم بزرگ جهان در آن سال با 3.3 میلیون فروش بود. چهار تک‌آهنگ برتر بریتانیا به نام‌های Don’t Start Now، Physical، Levitating و Break My Heart را تولید کرد. او برنده هفت جایزه بریت و سه جایزه گرمی شده و 88.6 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

 

اما اکنون ستاره پاپ، خواننده، ترانه سرا، پادکست، تهیه کننده و سرمایه دار مبتدی تجارت در آستانه چیزی بزرگتر است. پول هنگفتی برای تبلیغ آلبوم جدید ریخته شده است، او تیتر اول گلستونبری امسال است، و اخیرا پس از کناره گیری از تیم مدیریتش به نفع پدرش در سال 2022، حقوق کاتالوگ موسیقی خود را پس گرفته است.  او در فهرست ثروتمندان سال گذشته ساندی تایمز برای افراد زیر 35 سال بیست و یکمین بود، با ارزش تخمینی 75 میلیون پوند، بنابراین هنوز راه زیادی تا پیوستن به تیلور سویفت در باشگاه میلیاردرها باقی مانده است. اما شما احساس می کنید که او می تواند به آنجا برود.

دوآ لیپا با لباس سیاه و سفید با سنجاق های ایمنی و جزئیات فلزی و دو جایزه گرمی

Dua Lipa

دوآ لیپا با دو جایزه اول گرمی خود در سال 2019. عکس: دن مک مدان

من می گویم که سال بزرگی برای شماست.

 

او می‌گوید: «بله، عظیم است.

 

آیا عصبی هستید؟

 

“آره. وحشت زده.»

 

از چی؟

 

“این بیشتر یک هیجان درونی، اعصاب، آدرنالین است، “باورم نمی شود که این اتفاق در زندگی من برای من رخ می دهد” وحشت زده.

 

چه چیزی را نمی توانید باور کنید؟

 

“فقط چقدر جلو آمده ام.”

 

من می گویم جالب است که از این بابت تعجب کرده اید.

 

“آره. و من برای رسیدن به اینجا تلاش کردم.»

 

لیپا کلاسیک است – با اعتماد به نفس، قاطع و کمی دفاعی. او می‌گوید: «تعجب نمی‌کنم، من فقط از اینکه به این نقطه رسیده‌ام هیجان‌زده هستم.»

 

بهترین آهنگ‌های او طوری به نظر می‌رسند که انگار برای یک روز گرم و آفتابی در گلستونبری ساخته شده‌اند (مسلماً بیشتر از تیتر اصلی شبانه او). اگر به دنبال عمق شعر هستید، موسیقی Dua Lipa مورد علاقه شما نیست. بیشتر آهنگ‌های او که توسط تیمی در راس او نوشته شده‌اند، درباره خیانت شدن توسط دوست پسرهای آشغال، عدم تحمل هیچ مزخرف از دوست پسرهای آشغال، داشتن رابطه جنسی عالی با دوست پسرهای آشغال و ریختن دوست پسرهای آشغال هستند. اما اگر دنبال رقص‌های الکتروپاپ هستید، او بهترین‌ها را دارد (یک بوسه با کالوین هریس، یک نفر باشید، فیزیکی، قوانین جدید).

 

لیپا در لندن از پدر و مادری آلبانیایی-کوزوو متولد شد که در سال 1992 از کوزوو فرار کردند، درست پس از انحلال یوگسلاوی و در زمان افزایش تبعیض علیه آلبانیایی های قومی. مادر او، آنسا، فرزند یک پدر کوزوو و مادر بوسنیایی، به عنوان وکیل آموزش دیده است. پدرش، دوکاجین، پسر سیت لیپا، مورخ محترم و رئیس سابق مؤسسه تاریخ کوزوو است. در دهه 1980، دوکاجین قبل از آموزش به عنوان دندانپزشک، عضو گروه راک کوزوو اودا بود. در انگلستان صلاحیت آنها بی فایده بود. بنابراین، آنها در حین آموزش مجدد منتظر میزهایی بودند – دوکاجین در بازاریابی و آنسا در گردشگری.

 

دوآ لیپا در حال عکس گرفتن با خانواده‌اش، همه لباس‌های مشکی – مادرش، آنسا، برادر، جین، خواهر، رینا و پدر دوکاجین

 

Dua Lipa

با مادرش، آنسا، برادر، جین، خواهر، رینا و پدر، دوکاجین، در سال 2019. عکس: دیوید ام بنت

 

دعا، بزرگترین فرزند از سه فرزند، به عنوان یک خواننده قول خود را نشان داد. او پس از اعلام استقلال در سال 2008، زمانی که او 11 ساله بود، در مدرسه تئاتر سیلویا یانگ در لندن تحصیل کرد تا زمانی که خانواده به کوزوو بازگشتند. آیا گروه او موفق بوده است؟ او می گوید: «بله. حتی الان هم مثل یک گروه کالت است.» وقتی او در کوزوو بیرون رفت، آیا همه او را متوقف کردند؟ نه، چون کوزوو بسیار کوچک است، همه همه را می شناسند.»

 

کوزوو با جمعیت 1.87 میلیونی خود برای مهار جاه طلبی های لیپا بسیار کوچک بود. در سن 15 سالگی، او از پدر و مادرش درخواست کرد که به او اجازه دهند تا خودش به لندن برگردد و حرفه موسیقی را دنبال کند. آیا این درست است که شما یک ارائه پاورپوینت به آنها ارائه کرده اید تا مورد شما باشد؟ او می گوید: «نه. پس چگونه آنها را متقاعد کردید؟ من فقط با آنها صحبت کردم. اگر می خواستم باید برمی گشتم و GCSE هایم را تمام می کردم

برای رفتن به دانشگاه در لندن این بحث اصلی من برای کل ماجرا بود. و همانطور که پدرم دوست دارد بگوید، نه گفتن من خیلی سخت است.»

 

چرا؟ “من همیشه بسیار مصمم بوده ام. من همیشه می‌دانستم چه می‌خواهم.» لیپا در بحث پیروز شد، اما در نهایت به دانشگاه نرفت.

 

خوش بینی رادیکال در مورد غلتیدن با عدم قطعیت ها، خوب بودن زمانی است که همه چیز مطابق میل شما پیش نمی رود.

او در لندن برگشت، با یکی از دوستان خانوادگی خود در یک آپارتمان مشترک بود و GCSE و A-levels خود را تکمیل کرد. او آهنگ های خود را در یوتیوب آپلود کرد، به یک آژانس مدلینگ پیوست و برای تاپ شاپ مدل شد. در سال 2013، در سن 17 سالگی، او با Tap Management قراردادی امضا کرد و یک سال بعد، یک قرارداد رکورددار با برادران وارنر به دست آورد. او می‌دانست که Warners یک ستاره زن برتر ندارد، بنابراین وقت و پول را برای او سرمایه‌گذاری می‌کند.

 

همانطور که او صحبت می کند، من سعی می کنم خالکوبی های او را بفهمم. به نظر می رسد شعله های آتش از یک انگشت بیرون می آید. او می گوید: «این یک آتش سوزی است. “این یک انگشت اشاره قدرتمند است که می توانم هر آنچه را که می خواهم در زندگی خود نشان دهم.”

 

نمای نزدیک از ساعد و دست های دوآ لیپا که برخی از خالکوبی های او را نشان می دهد

 

Dua Lipa

عکس: Luca Teuchmann/ Wire Image

روی بازوی او با یک نوع ظریف کوچک کلمه PATIENCE وجود دارد، خالکوبی که به حدود سال 2015 بازمی گردد. آیا او به صبر نیاز داشته است؟ “بله، به طور گسترده.” او از چند سالی که در اواخر نوجوانی اش در انتظار موفقیت است صحبت می کند، گویی دهه هاست. سپس زمانی که بازدیدها به پایان رسید، به اندازه کافی بزرگ نبودند. Be the One، اولین تک آهنگ او، در بین 10 آهنگ برتر قرار گرفت، اما هیچ کدام از چهار آهنگ بعدی موفق نشدند. Lost in Your Light، با حضور میگوئل، تنها به شماره 86 رسید. به نظر می‌رسید که ممکن است قبل از شروع کار لیپا تمام شود. شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه وارنرز قصد دارد او را کنار بگذارد.

 

او در سال 2017 آهنگ New Rules را ضبط کرد. برای لیتل میکس نوشته شده بود، اما گروه دختران آن را منتقل کردند. لیپا متوجه شد که برای او عالی است. New Rules اولین شماره 1 او در بریتانیا بود. در ایالات متحده، حباب در پایین دست از 100 تایی که در نهایت شش ماه بعد به 10 برتر رسید. اولین آلبوم او که به سادگی Dua Lipa نام داشت نیز موفق شد. او می گوید که این به الگویی برای رکوردهای او در ایالات متحده تبدیل شده است. آنها به شماره 1 نمی روند، اما می مانند و برای مدت طولانی در اطراف هستند. و این مربوط به صبر است. این یعنی فقط اجازه دادن به چیزها کار خودشان را بکنند. آنها را مجبور نمی کند.»

عنوان آلبوم جدید او، خوش بینی رادیکال، برداشت دیگری از نیاز به صبر است. “این در مورد غلت زدن با عدم قطعیت ها، خوب بودن زمانی است که همه چیز طبق خواسته شما پیش نمی رود، درک اینکه همه چیز به دلیل خاصی است. صبر برای من بسیار مهم است زیرا لحظاتی وجود دارد که می تواند بسیار ناامید کننده باشد و شما می توانید در یک راهپیمایی مانند “اگر این کار را انجام می دادم، شاید اینجا بودم.”

 

خوش بینی رادیکال در رگ رقص Future Nostalgia ادامه دارد و لیپا به عنوان بخشی از تیمی که کوین پارکر از Tame Impala را تشکیل می دهد آهنگ می نویسد. آیا او رهبر تیم است؟ “من دوست دارم اینطور فکر کنم، بله.” او درباره این آلبوم می‌گوید: «این آلبوم هنوز یک رکورد پاپ است، اما روان‌گردان‌تر با تأثیرات جایگزین بیشتری که جنبه دیگری را نشان می‌دهد. این بیشتر تجربی است.»

 

در زمان ساخت آلبوم قرص های روانگردان مصرف می کردید؟ او با صدای خشن و مات مدرسه ای می گوید: «وقتی آن را درست کردم، روانگردان مصرف نکردم. کسی قرص های روانگردان مصرف کرده؟ “هیچ کس روانگردان مصرف نکرد… هیچ روانگردانی در ساخت این آلبوم آسیب ندید.”

 

برای من، موسیقی همیشه به‌عنوان شکلی از فرار بوده است. این در مورد جامعه، با هم بودن است. این زبانی است که همه ما می توانیم با آن ارتباط برقرار کنیم

به او می گویم که با مضمون خوش بینی رادیکال دست و پنجه نرم می کنم، به ویژه در چنین دنیای قطبی و جنگ زده. لیپا در انتقاد از دولت اسراییل و حمایتش از مردم فلسطین بسیار جدی بوده است. او می گوید: «می دانید، فقط اسرائیل و غزه نیستند، بلکه روسیه و اوکراین نیز هستند. و اتفاقات زیادی در سودان می افتد. خیلی چیزها در دنیای ما اتفاق می افتد که وحشتناک است. فکر می‌کنم همه این حس ناامیدی را دارند.»

 

دقیقا. پس خوش بینی را از کجا پیدا کنیم؟ “برای من، موسیقی همیشه به عنوان نوعی فرار عمل کرده است. این در مورد جامعه، با هم بودن است. این یک زبان است که همه ما می توانیم به طور جهانی با آن ارتباط برقرار کنیم.”

 

موافقم، هنر می تواند راهی عالی برای فرار و پیوند باشد. اما من هنوز خوشبین نیستم. “من فقط دوست دارم همه چیز را به روشی مثبت ببینم. هر بار که به گذشته نگاه می‌کنید و در گذشته می‌گویید، «اوه، آن چیزی که من را ناراحت کرد، اکنون خیلی بی‌ربط است.» و عنصر رادیکال؟ “این ایده این است که به طور ریشه ای آنچه که هستید، نقص های خود را بپذیرید. با گذشت زمان، یادگیری در مورد خود، تجربه کردن تجربیات مختلف، بلوغ می آید. درک این موضوع که بخشش نسبت به کسی برای او به همان اندازه برای شما مهم است. این در مورد توانایی ادامه دادن است. این پذیرش رادیکال در واضح ترین شکل آن است.» یک آهنگ، Happy for You، فلسفه او را در مورد خوش بینی رادیکال خلاصه می کند – او یک سابق را با دوست دختر مدل جدیدش می بیند و آن را در قلبش می یابد تا خوشحال شود که او عشق پیدا کرده است.

 

نویسندگان موسیقی اشاره کرده‌اند که در دوره‌ای که خوانندگان زن با یک USP متمایز تحت سلطه هستند (تیلور اعتراف می‌کند که بیانسه قدرت می‌دهد، ادل شانه‌ای برای گریه کردن فراهم می‌کند)، لیپا چنین کاری ندارد. او احتمالا موافقت می کند و می گوید که این نقطه قوت اوست. دعاهای زیادی وجود دارد; او حاوی تعداد زیادی سودآور است. بنابراین

خواننده ای وجود دارد که شما را به رقص وادار می کند. عزیزم اینستاگرامی بیکینی پوش که به نظر می رسد همیشه با یک دوست پسر داغ تعطیلات می گذرد (بازیگر انور حدید، رومن گاوراس فیلمساز و اکنون ستاره Masters of the Air کالوم ترنر). خالق محتوای #اسپانسر که در X می نویسد: “بازگشت با خانواده @porsche به مدت 24 ساعت در سنگاپور بسیار سرگرم کننده است!!!” سپس مبارزی وجود دارد که می خواهد در مورد بی عدالتی اجتماعی آموزش دهد، و متصدی هنری که یک باشگاه کتاب را اداره می کند و با غول های ادبی مصاحبه می کند (او باشگاه را به زندان های زنان برده است). و در نهایت، سرمایه‌دار رسانه‌ای مشتاق است که وب‌سایت Service95 را در سال 2022 تأسیس کرد، که او آن را «سبک، هنر و سرمایه‌گذاری اجتماعی جهانی – آخرین نگهبان فرهنگی – در خدمت خواننده» توصیف می‌کند.

 

 

دوآ لیپا با لباس مشکی در حالی که دست در دست کالوم ترنر با کت و شلوار و کراوات مشکی و پیراهن سفید بیرون از مراسمی در شب

 

Dua Lipa

با دوست پسرش، ستاره Masters of the Air، کالوم ترنر. عکس: نیل ماکفورد/گتی ایماژ

 

شاید این پادکست ها هستند که بیشتر شخصیت و جاه طلبی های او را نشان می دهند. مصاحبه با داگلاس استوارت نویسنده Shuggie Bain، مونیکا لوینسکی مبارز و ستاره پاپ Charli XCX به زیبایی انجام شد. اما جالب‌ترین چیز این است که چقدر کمی درباره خودش فاش می‌کند. اغلب سوژه های او داستانی درباره شهرت یا صنعت موسیقی برای لیپا تعریف می کنند و می گویند که او حتماً تجربه مشابهی را داشته است. ما منتظر افشاگری هستیم، اما لیپا به طرز ماهرانه ای آن را دور می زند و به نقطه بعدی خود می رود. این یک ترفند تخیلی است. به نظر می‌رسد که او ما را به زندگی خود دعوت می‌کند – به ما نشان می‌دهد چه می‌خواند، کجا تعطیلات می‌گذراند، به چه مسائلی اهمیت می‌دهد – در حالی که هیچ چیز واقعاً صمیمی را فاش نمی‌کند.

آیا او از مقدار کمی از خود در پادکست هایش آگاه است؟ او می گوید: “اوه، 1000٪.” من حدس می‌زنم که کلاه‌های متفاوتی به سر می‌گذارم، و وقتی در دنیای پادکست‌هایم هستم، و به‌ویژه وقتی با هنرمندان مختلف مصاحبه می‌کنم، در کنار آنها و داستانشان هستم.»

 

من می گویم تو استعداد باورنکردنی در پاسخ ندادن به سوالات آنها داری. او لبخند می زند، کنجکاو. او می گوید: ادامه بده. من می گویم Charli XCX را بگیرید. وقتی می پرسد از نواختن کدام آهنگ هایتان متنفرید، جواب نمی دهید. او می‌گوید: «خب، این واقعاً جالب است، زیرا من آهنگی ندارم که از نواختن آن متنفر باشم.

 

خوب پس یکی که نوشته بودی ازش متنفری؟

 

“بله، من آن را دارم، اما نمی توانم آن را به شما بگویم.”

 

دقیقاً، من می گویم، اما شما خوشحال هستید که Charli XCX به شما بگوید. «این کاملاً حق اوست. نمی خواهم بگویم چون با دیگران می نویسم. این می تواند آهنگی باشد که کسی واقعاً به آن افتخار کند. من قصد ندارم بروم و در این مورد حرف بزنم.»

 

بنابراین دفعه بعد که Charli XCX در پادکست خود مهمان می شود و کمترین آهنگ مورد علاقه خود را ارائه می دهد، آیا او به او می گوید که آن را برای خودش نگه دارد تا باعث توهین نشود؟ نه، او می گوید. “من عاشق باز بودن او هستم، عالی است. شاید من کمی بیش از حد متفکر باشم.»

 

تکان‌دهنده‌ترین پادکست او با لوینسکی، کارآموز سابق کاخ سفید است که پس از دروغ گفتن رئیس‌جمهور سابق درباره عدم داشتن “رابطه جنسی” توسط بیل کلینتون، تحقیر شد. از لیپا می پرسم آیا تا به حال احساس حقارت کرده است؟ این بار او به طور کامل و با احساس پاسخ می دهد. او در مورد زمانی صحبت می کند که پس از انتشار یک اجرای چوبی از آواز خواندن New Rules در بریتانیا در سال 2018 در یوتیوب مورد تمسخر قرار گرفت. یکی از کاربران نظر داد: “من عاشق کمبود انرژی او هستم، برو دختر به ما چیزی نده!” ویروسی شد.

 

در انظار عمومی، داشتم می فهمیدم که به عنوان یک هنرمند چه کسی هستم. من 22، 23 ساله بودم، هنوز در حال رشد بودم. شما باید پوستی محکم بسازید تا انعطاف پذیر باشید

 

زمانی که مردم آن قطعه از رقص من را به صورت آنلاین گرفتند و آن را به یک میم تبدیل کردند، و سپس وقتی بهترین هنرمند جدید گرمی را بردم و مردم می‌گفتند، او لیاقت آن را ندارد، او هیچ حضوری در صحنه ندارد، او قرار نیست آن چیزها آزاردهنده بودند. تحقیر کننده بود. مجبور شدم خودم را از توییتر دور کنم. چیزی که من را بسیار خوشحال کرد – اجرا و نوشتن آهنگ – همچنین باعث ناراحتی من شد زیرا مردم همه چیزهایی را که من روی آن کار می کردم جدا می کردند و من

باید همه اینها را جلوی همه یاد می گرفت. در انظار عمومی، داشتم می فهمیدم که به عنوان یک هنرمند، به عنوان یک مجری چه کسی هستم. تمام اتفاقات زمانی که من 22، 23 ساله بودم و هنوز در حال رشد بودم رخ می داد. شما باید پوست سفت بسازید. شما باید انعطاف پذیر باشید.»

 

این احساس حقارت چقدر طول کشید؟ انتظار دارم روزها، شاید حتی هفته ها را بگوید. تا اینکه نوشتن Future Nostalgia را به پایان رساندم و اولین اجرایم را اکنون شروع نکن، در جوایز MTV Europe Music انجام دادم. چه مدت بود؟ “می خواهم بگویم – خدایا، نمی دانم – دو سال.” می گویم وای، مدت زیادی است. «هیچ وقت اینطور نبود که به خاطر آنچه فکر می کردم مردم در مورد من فکر می کنند نتوانم از رختخواب بلند شوم. تا این حد اهمیت ندادم اما در آن زمان بود که برای من بیشتر شد.»

 

به هر حال، او می‌گوید، در نهایت او ثابت شد. «نوامبر 2019 بود که «اکنون شروع نکن» بیرون آمد، و متوجه شدم که بعد از مدت‌ها فکری که در مورد من داشتند، بالاخره بلند می‌شوم و جلوی مردم برقصم. و من برگشتم، آن اجرا را انجام دادم، و همه گفتند: “اوه، ما اشتباه کردیم.”

 

اجرای دوآ لیپا روی صحنه با گروهی از رقصندگان

Dua Lipa

اجرای جوایز بریت در سال 2018 که باعث ایجاد یک میم شد که در فضای مجازی منتشر شد. عکس: JME International/Getty Images

لیپا به دلیل کاری که برای بهبود رقصش انجام داده بود به طور گسترده مورد تحسین قرار گرفت. آیا احساس کردید که انتقاد منصفانه بوده است؟ «نه. شانسی نیست. فکر نمی‌کنم منصفانه باشد زیرا قطعه کوچکی از یک اجرای بسیار بزرگ‌تر بود. فکر می‌کنم افرادی که اجرای زنده من را در اولین تور آلبوم دیده بودند، چیز بسیار متفاوتی فکر می‌کردند.»

 

 

آیا انتقاد مثبت نبود – این انتقاد شما را نشان داد و عملکرد بهتری را برگرداندید؟ “مطمئنا. قطعا. از این طریق تأثیر داشت، اما من همیشه برای اینکه یک مجری خوب باشم، کار می کردم. هیچ راهی وجود نداشت که اجازه ندهم که این اتفاق بیفتد.» فقط یک میم طعنه آمیز طول کشید تا لیپا کنترل تصویر خود را از دست بدهد و 19 ماه طول کشید تا دوباره آن را به دست آورد.

 

از آن زمان، به نظر می رسد که او حتی مصمم تر برای حفظ کنترل است. لیپا زندگی خود را به دقیقه ادامه می دهد و زمان هایی را برای دوش گرفتن و غذا خوردن اختصاص می دهد. می پرسم دفترچه خاطراتش امروز چگونه است؟ “ساعت 7.30 از خواب بیدار شدم، پیلاتس کردم، دوش گرفتم، قهوه خوردم، پادکست ضبط کردم…” آیا همه اینها نوشته شده است؟ «بله، من پادکستی را با نویسنده‌ای به نام توماس جدروفسکی ضبط کردم که کتاب شنا در تاریکی را نوشت. لباس پوشیدم اومدم اینجا مصاحبه داشتم. تو دومین مصاحبه من هستی بعد از شما یکی دیگه دارم و بعد میرم سر تمرین. بعد از تمرین، به خانه می روم، شام درست می کنم، به رختخواب می روم و این روز من است.»

من دوست دارم برای کارها برنامه ریزی کنم. وقتی برنامه ریزی می کنم، کنترل را در دست دارم، بنابراین می توانم هر کاری انجام دهم. من آن را اینگونه می بینم

بلیمی. آیا شما مغرور می شوید؟ من این کار را می کنم، اما به همین دلیل است که دوست دارم برای همه چیز برنامه ریزی کنم. وقتی برنامه ریزی می کنم، کنترل را در دست دارم، بنابراین می توانم هر کاری انجام دهم. من آن را اینگونه می بینم.» کنترل کلمه ای است که لیپا بارها به آن باز می گردد.

 

در سال 2022، او از Tap Management، شرکتی که حرفه او را راه اندازی کرده بود، کنار رفت. خروج او به اندازه قطعی بود که از ضبط و معاملات تجاری که از طرف او توسط Tap مذاکره شده بود، دریافت کرد. بر اساس گزارش های او، دارایی خالص لیپا در سال 2021 به 50 میلیون پوند در سال 2020 بیش از دو برابر شده است که از 24.5 میلیون پوند در سال 2020 افزایش یافته است. در آن زمان، او همچنین نزدیک به 30 میلیون پوند دارایی در شرکت تور خود Dua Lipa Live LLP داشت. او اعلام کرد که دوکاجین مدیریت او را برعهده خواهد گرفت – اگرچه، لیپا لیپا است، شما احساس می کنید که او رئیس واقعی خواهد بود.

 

آیا ترک Tap نمونه دیگری از در دست گرفتن کنترل بود؟ قطعاً در مورد بازپس گرفتن کنترل بود. من واقعاً می خواستم در مورد همه چیزهایی که با من اتفاق می افتد بیشتر باخبر باشم.» می پرسم آیا تصمیم سختی بود؟ «مثل هر تصمیمی در رابطه با هر رابطه ای که برای مدت طولانی در آن بوده اید، گفتگو هرگز آسان نیست. اما وقتی می‌دانی که این به نفع شماست، باید گفتگوها را انجام دهید، مهم نیست که چقدر سخت هستند.» آیا احساس کردید توسط Tap استفاده شده اید؟ “فکر نمی‌کنم این چیزی باشد که در مورد آن راحت صحبت کنم.” وقتی لیپا Tap را ترک کرد، حقوق موسیقی خود را نیز پس گرفت. من فقط می خواستم همه چیز زیر یک چتر باشد. من می خواهم تحت کنترل باشم. می خواهم بدانم از موسیقی من چگونه استفاده می شود. من می خواهم تنها تصمیم گیرنده در مورد همه اینها باشم.”

 

او درباره انتشارات رادیکال 22، بازوی انتشار و تولید خود به من می گوید. از طریق باشگاه کتابم، تعداد زیادی کتاب جدید برایم ارسال می‌شود، و اگر داستانی را پیدا کنم که دوستش دارم، شاید بتوانم به تولید آن کمک کنم یا آن را وارد دنیایی متفاوت کنم.» او از مجموعه مستندی درباره میراث موسیقی لندن به کارگردانی آصف کاپادیا برنده اسکار نام می برد که رادیکال 22 تهیه کننده آن است. «این در مورد کامدن است، که خانه من است. من در مورد آن بسیار هیجان زده هستم. من می خواهم با تمام این جنبه های دیگر شغلم رشد کنم.»

 

Dua Lipa خمیده روی زمین با لباس بدن سفید، آبی و قرمز و جوراب شلواری قرمز

Dua Lipa

عکس: تایرون لبون

 

اکنون است که احساس می کنم دارم دعای واقعی را می بینم. و اکنون است که پادکست‌هایی که او با تیم کوک، مدیر عامل اپل و دین باکت، سردبیر سابق نیویورک تایمز ساخته است، شروع به معنا می‌کنند. مطمئنا، موسیقی برای او مهم است، اما به نظر می رسد لیپا بازی طولانی تری انجام می دهد.

هنگامی که او با کوک و باکت ملاقات کرد، مصاحبه ها را به عنوان فرصت های یادگیری دید: چگونه می توانید بزرگترین شرکت فناوری جهان را رشد دهید؟ چگونه تأثیرگذارترین سازمان رسانه ای جهان را رهبری می کنید؟ چگونه برای موفقیت جهانی خود برنامه ریزی می کنید، شکل می دهید و البته کنترل می کنید؟ مصاحبه او با باکت استراتژیک بود. نیویورک تایمز در ماه مه 2021 تبلیغی را منتشر کرده بود که لیپا و سوپرمدل های بلا و جیجی حدید را هدف قرار می داد. این تبلیغ که توسط شبکه ارزش‌های جهانی به سرپرستی خاخام شمولی بوتچ پرداخت شده است، عکس‌هایی از این سه زن را با تیتر «بلا، جیجی و دعا، حماس برای هولوکاست دوم فرا می‌خواند. اکنون آنها را محکوم کنید. این سازمان مدعی شد که این زنان اسرائیل را به پاکسازی قومی متهم کرده و “دولت یهود را بدنام کرده اند”. لیپا در آن زمان گفت: «من اتهامات نادرست و وحشتناک را کاملاً رد می‌کنم» و آن را «تعریف نادرست آشکار» از شخصیت او خواند.

 

هنگامی که یک سال بعد با باکت مصاحبه کرد، از او در مورد آگهی بازجویی کرد و به او گفت که چگونه بر او تأثیر گذاشته است. باکت تلاش کرد تا پاسخ قانع‌کننده‌ای در مورد اینکه چرا روزنامه این آگهی را اجرا کرده است، ارائه دهد و صرفاً گفت که بین سرمقاله و تبلیغات، کلیسا و ایالت جدایی وجود دارد. اما، امروز متوجه شدم، دلیل سیاسی بیشتری برای پادکست وجود داشت. این راهی بود که لیپا مشکلش را با NYT حل کرد. کدام سوپراستار سرنخ شده می خواهد با چنین سازمان قدرتمندی در جنگ باشد؟ برای من، این مهم بود زیرا به خاطر آن با تایمز کار نمی‌کردم.» تحریمش کرده بودی؟ من هیچ کار رسانه ای با آنها انجام نمی دادم زیرا احساس می کردم در معرض خطر هستم. بنابراین مهم بود که در این مورد با او صحبت کنیم. این چیزی بود که به آن نیاز داشتم تا از سینه ام جدا شوم.» او دیگر NYT را تحریم نمی کند.

 

ما به صداهایی که فکر می‌کنیم به آن نیاز دارند، بستری می‌دهیم، اخباری که ممکن است مردم به دنبال آن نباشند. ما چیزی متفاوت را به گاردین یا نیویورک تایمز پیشنهاد می کنیم

آنچه در مصاحبه های او با کوک و باکت جذاب است این است که چقدر نقاط مشترکی با آنها به عنوان متصدیان فرهنگی، بزرگان رسانه و تأثیرگذاران جهانی پیدا می کند. سرویس95 علاوه بر باشگاه کتاب و پادکست خود، ویژگی‌های خبری، بررسی رستوران‌ها و قطعات سفر را ارائه می‌کند.

 

از آنجایی که او تقریباً 90 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد، آیا من درست فکر می کنم که او می خواهد یک امپراتوری رسانه ای ایجاد کند؟ “آره، به طور بالقوه. من فکر می کنم حوزه رسانه به شدت در حال تغییر است.» و، بله، او کاملا می‌داند که چرا طرفدارانش ممکن است ترجیح دهند برای اخبار به او بیایند. “ما مشترکین زیادی داریم. ما به صداهایی که فکر می کنیم واقعاً به آن نیاز دارند، بستری می دهیم، و این خبری است که شاید مردم لزوماً به دنبال آن نباشند. من فکر می‌کنم ما چیز متفاوتی نسبت به کاری که گاردین یا نیویورک تایمز انجام می‌دهند، ارائه می‌دهیم.»

 

 

میخوای کار منو بگیری؟ ناله می کنم او می گوید: «قطعاً نه. “من به تو نياز دارم. چون می‌خواهم داستان‌های جذاب را سفارش دهم، اما به نویسنده نیاز دارم. من به خبرنگار نیاز دارم خبرنگاران بسیار حیاتی هستند. افرادی که داستان ها را تعریف می کنند بسیار مهم هستند.»

او اخیراً شروع به یادگیری اسپانیایی، فرانسوی و ایتالیایی کرده است، و قصد دارد تا زمانی که 35 ساله شود به هر سه زبان مسلط باشد. پس خودتان را کجا می بینید – یک سرمایه دار رسانه ای چندزبانه و خواننده؟

 

او می گوید: «آره، همه چیز. “چرا که نه؟ آره جهنم، آره.»

 

در راه بیرون، دوباره در مورد پیراهنش می پرسم. “مثل تیم میلان نیست؟”

 

او با قاطعیت می گوید: «نه، من خودم با تیمم آن را طراحی کردم. “اگر می خواهید چیزی برای ما بنویسید به من اطلاع دهید.”

 

متشکرم، من می گویم، بسیار قدردانی می کنم.

 

او می گوید: “1000٪”.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...