نگهداری بهتر از لباس‌های زمستانی

نحوه مراقبت از لباس‌های زمستانی

نحوه مراقبت از لباس‌های زمستانی

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و افزایش قیمت تمامی پوشاک زمستانی، بهتر است به بهترین شکل ممکن از لباس‌های زمستانی خود مراقبت نماییم. جالب است بدانید با بکارگیری چند ترفند می‌توان عمر لباس‌های مخصوص زمستان را تا حد زیادی افزایش داد. به عنوان مثال چنانچه از لباس‌ های پشمی استفاده می‌کنید سعی نمایید بعد از هر بار استفاده با استفاده از برس مخصوص گرد و خاک موجود در آن را بگیرید. سعی کنید برای آویزان کردن این نوع لباس ها از چوب لباسی های مستحکم استفاده نمایید. همانطور که می‌دانید وزن لباس‌های مخصوص فصل زمستان بسیار سنگین‌تر از لباس‌های تابستانی است. در ادامه این مقاله به ذکر توضیحاتی بیشتر در مورد محافظت از لباس‌های زمستانی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

نگهداری بهتر از لباس‌های زمستانی

 

 

نحوه شستشوی لباس‌های زمستانی (لباس‌های پشمی)

یکی از مهمترین اقداماتی که موجب افزایش عمر لباس‌های زمستانی شما می‌شود، شستشوی درست و اصولی از آنها است. حتما سعی کنید قبل از شستشوی لباس‌ پشمی خود آن را به مدت چند دقیقه در آب سرد خیس کنید. بعد از آن می‌توان با کمی شوینده آن را شستشو داد. این بهترین روش برای شستشوی لباس‌های پشمی است. به این نکته توجه نمایید که بعد از شستشوی لباس پشمی خود آن را در یک سطح صاف پهن کنید. از آویزان کردن این نوع لباس ها باید به شدت پرهیز کرد.

نحوه نگهداری بهتر از لباس بافت

 

 

نگهداری از لباس های مخمل

نکته بسیار با اهمیت در مورد مراقبت از لباس‌های زمستانی، توجه به توضیحات مخصوص آن در لیبل است. در توضیحاتی که در مورد لباس‌های زمستانی داده می‌شود، همیشه نحوه شستشو و اتو کردن آن مشخص شده است. این موضوع در مورد لباس‌های مخمل نیز صدق می‌کند. به این دلیل که برخی از لباس‌های مخمل را می‌توان اتو کرد و برخی دیگر را نه. بعضی از لباس‌های مخمل، دارای جنسی بسیار لطیف هستند که با حرارت اتو آسیب می‌بینند. بهتر است برای شستشوی لباس‌های مخمل از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. شستشو با دست، بهترین روش برای افزایش عمر لباس‌های زمستانی است.

برای آگاهی از چند ترفند برای خوش لباسی بیشتر، مقاله دیگر ما را که به همین نام است را مطالعه بفرمایید.

نحوه نگهداری از لباس‌های چرم

لباس‌هایی با جنس چرم، یکی از پرطرفدار ترین نوع لباس‌های زمستانی هستند. این نوع لباس بسیار مورد توجه خانم ها و آقایان قرار گرفته است. همانطور که می‌دانیم لباس‌های چرم هم به صورت طبیعی هستند و هم مصنوعی. لباس‌هایی که با جنس چرم طبیعی هستند، علاوه بر اینکه بسیار گران قیمت می‌باشند، مراقبت از آنها نیز بسیار دشوار است. برای شستشوی لباس چرم طبیعی، می‌بایست از مایع شستشوی مخصوص استفاده کرد. بسیاری معتقدند بهتر است شستشوی لباس چرم را به خشک‌شویی ها سپرد. به این علت که این نوع پارچه کمی آسیب پذیر است وممکن است با انجام شستشوی غیر اصولی، دچار مشکل شود.

اما نگهداری از لباس چرم مصنوعی کمی آسان تر از چرم طبیعی است. جهت شستشوی لباس چرم مصنوعی می‌توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد. همچنین اگر لباس چرم مصنوعی شما لک شده است، به راحتی می‌توانید آن را با استفاده از یک پارچه نمدار تمیز نمایید. حتما لیبل مخصوص نگهداری از لباس چرم مصنوعی را با دقت مطالعه فرمایید. به این نکته دقت کنید که این نوع لباس‌ها را نباید به صورت طولانی مدت در مقابل نور آفتاب قرار داد. همچنین از قرار دادن وسایل برنده در داخل لباس‌های چرمی نیز باید به شدت پرهیز کرد.

نگهداری اصولی از بافت ها

اگر شما نیز به استفاده از بافت در فصل زمستان علاقمند هستید، باید بدانید که مراقبت درست و اصولی از این نوع لباس ها دارای اهمیت بسیاری است. به این نکته توجه کنید که لباس‌های بافت در برابر آب داغ و همچنین نور خورشید بسیار آسیب پذیر است. پس بهتر است لباس‌های بافت خود را با آب کاملا سرد شستشو دهید. همچنین اگر از ماشین لباسشویی جهت شستشوی لباس بافت خود استفاده می‌کنید، سعی کنید از برنامه مخصوص لباس‌های بافتنی استفاده نمایید. همانطور که ذکر شد، این نوع لباس‌ها در برابر حرارت بالا  آسیب پذیر هستند، به همین دلیل بهتر است از اتو کشی لباس‌های بافت به شدت پرهیز کرد. بعد از شستشوی لباس بافت خود حتما آن را در مکانی صاف پهن کرده و از آویزان کردن آن خودداری نمایید. به این دلیل که این نوع لباس‌ها بعد از آویز شدن، دچار کشیدگی خواهند شد.

نگهداری بهتر از لباس‌های زمستانی زمستا

 

 

نگهداری از لباس‌های زمستانی  (خز)

یکی از انواع لباس های زمستانی محبوب، لباس خز می‌باشند. در استفاده از لباس‌های خز باید بسیار محتاط بود. به این دلیل که این نوع لباس ها بسیار آسیب پذیر هستند. به این نکته توجه نمایید که نباید به صورت طولانی مدت این لباسها را بر تن کنید. بهتر است به محض رسیدن به خانه یا محل کار آن  را از تن خود بیرون بیاورید. این نوع لباس‌ها در برابر عطر و ادکلن بسیار آسیب پذیر هستند. برخی از افراد برای خشک کردن این نوع لباس‌ها از سشوار استفاده می‌کنند. به این نکته توجه نمایید که بهتر است، لباس های خز خود را برای شستشو به خشک‌شویی بسپارید.

سپاسگزاریم که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...