1- فقط برای یک مناسبت چیزی خریداری نکنید

همه ما مقصر هستیم. یک عروسی، یک مهمانی کریسمس، یک تجدید دیدار شبانه با دوستان بعد از قرنطینه. عنوان زمان و جایی هیجان انگیز بدین معناست که ما به ناچار احساس می کنیم به چیزی خاص – و هم چنین چیز جدیدی – برای پوشیدن نیاز داریم. با این حال بیش تر اوقات وقتی چیزی را که دوست داریم می خریم، به ندرت بیش از یک بار از آن استفاده می کنیم.

به جای خریدن یک چیز خاص برای برخی از رویدادها، سعی کنید چند لباس زیبا در کمد لباس خود داشته باشید که بیش تر به کارتان بیایید. اگر به دنبال یک کار ساده و کلاسیک باشید، و نه به دنبال مد، می توانید آن لباس را بارها و بارها بپوشید. و حتی خیلی زیرکانه آن را به گونه ای استفاده کنید که هرگز ظاهرتان تکراری به نظر نرسد.

 

2- چیزی را که اندازه شما نیست نخرید و نگه ندارید

نگه داری مواردی که دیگر سایز و اندازه شما نیستند به امید روزی که دوباره استفاده شوند، غیر معمول نیست. بعلاوه خرید چیزهایی در اندازه خیلی کوچک به عنوان انگیزه برای کاهش وزن یا به دلیل این که حراج شده اند و اندازه شما نیستند، غیر معمول نیست. با این وجود نگه داشتن این موارد – که نمی توانید از نظر فیزیکی آن ها را بپوشید – اگر می خواهید حجم لباس های داخل کمد لباس خود را کاهش دهید، یکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. با خود واقع بین و صادق باشید. اگر اندازه شما نیست، وقت آن است که آن را بفروشید یا اهدا کنید.

3- موردی را که مناسب و برازنده شما نیست خریداری نکنید و نگه ندارید

بسیاری از ما علاوه بر نگه داشتن چیزهایی که اندازه ما نیستند، لباس هایی را نگه می داریم که می دانیم برای ما مناسب نیست. اغلب مواقع ما چیزی را به خاطر یک هوس خریده ایم چون مد بوده یا این که شخص دیگری را می بینیم که آن را می پوشد و فکر می کنیم که شگفت انگیز به نظر می رسد – منتها چون به درد ما نمی خورد، هرگز آن را از کمد خارج نکرده ایم. اگر یک لباس احساس اعتماد به نفس و راحتی در شما ایجاد نمی کند، جایی در زندگی شما ندارد.

 

 

4- چیزی را فقط به دلیل داشتن تخفیف خریداری نکنید

با یک تخفیف بزرگ به راحتی می توانید چیزی را خریداری کنید و پول زیادی پس انداز کنید – به ویژه هنگامی که صحبت از طرح های سرمایه گذاری می شود – منتها اگر این تخفیف در مورد چیزی باشد که شما واقعا نیاز دارید، آن را به سبد خرید خود اضافه کنید. هرگز چیزی را به خاطر این که تخفیف خوبی دارد؛ خریداری نکنید. مهم نیست که چقدر مقرون به صرفه است، اگر هرگز آن را نپوشید، کل پولتان را هدر داده اید.

 

5- هنگام خرید لباس جدید از شر لباس دیگری خلاص شوید

یک روش عالی برای نگه داشتن کمد لباس خود در اندازه معقول، اتخاذ سیاست یک به یک است: هر بار که چیز جدیدی اضافه می کنید، یک لباس قدیمی را بیرون بیاورید (آن را بفروشید یا به خیریه اهدا کنید). این کار نه تنها باعث پر شدن رگال و قفسه های شما نمی شود ، بلکه به این معنی است که باید نسبت به آن چه خریداری می کنید اطمینان بیش تری داشته باشید. هرگز چیزی نخرید، مگر این که کاملا آن را دوست داشته باشید، زیرا می دانید که باید لباس خاصی را از کمد لباس خود کم کنید.

6- تعویض لباس با خوش سلیقه ترین دوستان خود

یک روش عالی برای تازه و نو نگه داشتن کمد لباس، تعویض لباس با دوستان است. با خلاص شدن از شر چیزی که ماه ها نپوشیده اید و معاوضه آن با لباسی که دوستتان از پوشیدن آن خسته شده است (اما شما همیشه به آن توجه داشته اید) سیاست یک به یک خود را اجرا کنید. چه با یک گروه بزرگ مهمانی های معاوضه لباس را برگزار کنید و چه این که فقط با یک دوست معامله داشته باشید، تعویض لباس راهی عالی برای داشتن یک کمد لباس هیجان انگیز است بدون این که هزینه ای خرج کنید یا آسیب بیش تری به محیط زیست وارد کنید.

 

7- به صورت افراطی و ولخرجانه خرید نکنید

ما اغلب مواقع درگیر دست اندازهای مد می شویم و احساس می کنیم از همه چیز در کمد لباس خود متنفر هستیم و چیزی برای پوشیدن نداریم. وقتی این اتفاق می افتد، غالبا یک خرید بزرگ انجام می دهیم و در نهایت مبالغ هنگفتی را صرف خرید لباس های مطابق با مد روز می کنیم که در نهایت برای همیشه در کمد لباس های ما جا خوش می کنند و هرگز پوشیده نمی شوند. نگذارید به این مرحله برسید.

در عوض در تمام طول سال به لباس هایی که دوست دارید توجه داشته باشید و مواردی را که ندارید، یادداشت کنید. بنابراین به جای این که هر چند ماه یک بار به عقب برگردید، آن را یک روند ثابت و در حال تکامل بدانید. به خودتان اجازه دهید هر ماه یک لباس بسیار زیبا بخرید، نه این که هر سال دو مرتبه آن هم به صورت افراطی و ولخرجانه خرید بزرگ داشته باشید، زیرا می توانید تصمیمات بهتری به خاطر فکر کردن اتخاذ کنید و در نتیجه یک کمد لباس بسیار شیک تر خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...