خانم شیک پوش

مفاهیم فشن و مد با سابقه طولانی خود، فقط به نوع پوشش و لباسی که می‌پوشیم، خلاصه نمی‌شود. این مفهوم در تمامی صنایع و ابزارهایی که با زندگی انسان مرتبط است، وجود دارد. به همین دلیل در نحوه رفتار و صحبت کردن، نوع معماری ساختمان‌ها، رنگ سال، رژیم غذایی و … مسئله مد و فشن را مشاهده می‌کنیم. اما استفاده از این دو کلمه بیشتر در حوزه صنعت نساجی و طراحی لباس استفاده می‌شود.

از سوی دیگر این دو واژه دارای معانی مشابه هم هستند و در حوزه لباس، به معنای نوع پوشش در مقطع زمانی خاص هستند. امروزه موزه های مد و فشن زیادی در سرارسر جهان وجود دارند که نشان دهنده روند ایجاد و تعییرات مد و فشن در ادوار گوناگون است. نمی‌توان انکار کرد که یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای شناسایی افکار و اعتقادات مردم در دوره‌های مختلف تاریخی و در فرهنگ‌های مختلف، نگاه به نوع پوشش آن‌ها است. به همین دلیل ممکن است لباس و پوششی خاص در یک مقطع زمانی طرفداران زیادی داشته باشد، اما بعد از مدت کوتاهی کسی از آن استفاده نکند و حتی آن پوشش را مسخره کنند.

شاید تصور کنید که فشن و مد فقط شامل مد غربی است و در سایر حوزه‌ها مانند سبک اسلامی چنین چیزی وجود ندارد؛ در حالی که چنین نیست. در حال حاضر بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون مسلمان در جهان زندگی می‌کنند و مد (فشن) اسلامی هر روز در حال گسترش است. این موضع به خوبی نشان می‌دهد که مفاهیم مد و Fashion با اخلاق و دین‌داری منافات ندارد.

در نهایت اینکه هدف همه ما از نوع پوششی که انتخاب می‌کنیم، نشان دادن افکار خود و بالا بردن جذابیت است. اما اگر بیش از حد به Fashion اهمیت بدهید، نه تنها جذاب نخواهید بود، بلکه در نظر بقیه افراطی شناخته می‌شوید. در ادامه نکات مهم برای داشتن پوششی بهتر را با هم بررسی می‌کنیم.

چهار نکته مهم برای پوششی بهتر

– خودتان را بیش از حد درگیر مد و فشن نکنید!

به یاد داشته باشید که تمامی سبک‌هایی که هر ساله در زمینه فشن خلق می‌شوند، دارای پیشینه خاصی هستند که ممکن است با طرز تفکر شما همخوانی نداشته باشد. پس بهتر است قبل از اینکه مد خاصی را انتخاب کنید، درباره آن مطالعه کنید.

2 – تصمیم گیرنده نهایی شما هستید

تمامی فروشگاه‌های آنلاین و در سطح شهر لباس‌های مختلفی با طراحی‌های متفاوت عرضه می‌کنند. شاید نوع تبلیغات به شکلی کاملا اغوا کننده شما را به سمت خرید لباسی نامناسب و یا با جنس بد بکشاند. به همین دلیل فراموش نکنید که تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. بنابراین قبل از خرید هر نوع لباس و یا اکسسوری اول کمد لباس‌هایتان را چک کنید!

استایل جذاب

3 – لباس‌های گران بهتر است یا ارزان؟

همه ما می‌دانیم که کیفیت محصولی که می‌خریم اهمیت بالایی دارد. این مسئله درباره خرید لباس نیز صدق می‌کند. به عبارت دیگر اگر لباسی خرید کردید که با کیفیت است، مسلما دوخت بهتر و تن خور مناسب‌تری خواهد داشت؛ در نتیجه استایل زیباتری از شما به نمایش می‌گذارد.

4 – استایل مناسب خودتان را انتخاب کنید

چطور تیپ مناسب داشته باشیم؟

دلیلی وجود ندارد که همیشه خودتان را درگیر مد و فشنی کنید که شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها تبلیغ می‌کنند. هدف نهایی ما از نوع پوششمان احساس راحتی و آرامش است. بنابراین استایلی انتخاب کنید که از آن لذات می‌برید و به شما حس آرامش القا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...