انتخاب لباس مناسب

در واقع سبک لباس پوشیدن و انتخاب رنگ برای لباس در بهارو تابستان نسبت به پاییز و زمستان کاملا متفاوت است.در این مقاله سعی داریم چندین ترفند جهت خوش لباسی ارائه دهیم.  در فصول گرم سال شاهد استفاده از لباس‌هایی سبک و راحت هستیم. همچنین ترجیح افراد نسبت به رنگ لباس خود، در 6 ماه اول سال، رنگ‌هایی روشن مانند سفید، کرمی، صورتی روشن و غیره است. این در حالی است که اکثر افراد در فصل پاییز و زمستان به دنبال لباس‌هایی سنگین مانند چرم و پشم، و با رنگهایی تیره و خنثی هستند.

انتخاب لباس مناسب
خوش لباسی

انتخاب رنگ لباس تاثیر مستقیمی با خوش ‌لباسی شما دارد

انتخاب لباسی که بیشترین هماهنگی را با رنگ پوست‌تان دارد، بر خوش ‌لباسی شما تاثیر چشمگیری خواهد داشت. بسیاری از افرادی که در زمینه مد و فشن فعالیت می‌کنند عقیده دارند، لباس همواره باید بر اساس رنگ پوست انتخاب شود. رنگ لباس تاثیر بسزایی نیز در لاغر یا چاق نشان دادن شما دارد. در نتیجه اگر قصد دارید عیوب اندام خود را با انتخاب لباس مناسب برطرف کنید، باید در انتخاب رنگ لباس خود دقت ویژه‌ای به خرج دهید.

همچنین باید گفت انتخاب رنگ‌های روشن و شاد باعث جذب انرژی مثبت فراوانی نیز خواهد شد. در نتیجه برای انتخاب لباس مناسب، باید انرژی رنگ‌ها و تاثیرات آن بر رفتار و شخصیت انسان را به خوبی بشناسید..

انتخاب لباس مطابق با وزن و قد و تاثیر آن بر خوش لباسی

 

انتخاب لباسی مناسب که با وزن و قد شما هماهنگ باشد، بسیار زیبا تر از لباسی گران‌قیمت از برندی خاص است. در واقع مهمترین ترفند شیک‌پوشی توجه به شرایط جسمی و اندام خود است. لباسی که با توجه به این موارد انتخاب شده باشد، علاوه بر زیبایی حداکثری، باعث افزایش اعتماد بنفس شما نیز خواهد شد. در حقیقت اولین موردی که هنگام ملاقات افراد جدید به آن توجه می‌کنیم طرز لباس پوشیدن آنها است. حتی ممکن است این برداشت اولیه افراد، تاثیر زیادی در آینده روابط ما با آنها داشته باشد. به همین دلیل لازم است در انتخاب لباس مناسب به فرم بدنی خود توجه‌ای ویژه کنیم.

 عوامل موثر در خوش لباسی
عوامل موثر بر خوش لباسی

انتخاب لباس مناسب برای افراد چاق

در واقع انتخاب هوشمندانه باعث خوش لباسی حداکثری افراد خواهد شد. اگر اضافه وزن دارید، می‌توانید با ست کردن اصولی لباس خود و همچنین انتخاب رنگ‌های مناسب، لاغرتر به نظر برسید. مهمترین نکته در این مورد این است که شما قصد پنهان کردن سایز کدام قسمت از اندام خود را دارید. اگر دارای پایین‌تنه‌ بزرگی هستید، بهتر است در انتخاب شلوار و دامن از رنگ‌های تیره و خنثی استفاده کنید. اما اگر اضافه وزن شما بیشتر در بالا تنه خود را نشان می‌دهد، بهتر از این رنگ ها در تی شرت و مانتو استفاده کنید. همچنین در این صورت نباید پیراهن، دامن، یا شلوار کوتاه پوشید.

همچنین استفاده از لباس‌هایی با خطوط عمودی، کمک می‌کند تا لاغرتر بنظر برسید. این در حالی است که وجود خطوط افقی بر روی لباس، باعث چاق بنظر رسیدن شما خواهد شد.

انتخاب کفش مناسب
انتخاب کفش مناسب

انتخاب روسری و شال مناسب

انتخاب روسری یا شال با رنگ و جنس مناسب، به دلیل نزدیکی آن با پوست صورت تاثیر بسزایی در زیبایی شما دارد. همانطور که ملاحظه می‌کنید خوش لباسی افراد تا حد بسیاری بستگی به انتخاب‌های جزئی و کوچک آنها خواهد داشت. اگر دارای پوستی روشن هستید، انتخاب شال یا روسری با رنگ تیره بسیار مناسب به نظر می‌رسد. از سوی دیگر، اگر پوست صورتتان تیره است، از انتخاب رنگ‎های تیره ترجیحا بپرهیزید.

انتخاب طرح مناسب بر روی شال و روسری نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برخی از طرح‌ها زیبایی خاصی به چهره شما می‌بخشند.

انتخاب کفش مناسب

انتخاب کفش مناسب تا حد بسیاری بستگی به موقعیت استفاده از آن دارد. همانطور که می‌دانیم کفش مناسب برای پیاده‌روی با کفشی که قصد استفاده از آن در میهمانی را دارید، کاملا متفاوت است. اما به طور کلی باید گفت: انتخاب رنگ و مدل کفش، می‌بایست با لباس شما هماهنگ باشد. این به معنی یک رنگ بودن لباس و کفش نیست. در انتخاب کفش مناسب می‌توانید از رنگ‌هایی هم خانواده و حتی متضاد نیز استفاده کنید.

در این مقاله سعی کردیم تا حدودی شما را با اصول خوش لباسی آشنا کنیم. سپاسگزاریم که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...